Decyduję się na niższe koszty eksploatacji. Dzięki systemowi do chłodzenia i ogrzewania, który zużywa znacznie mniej energii.

Nowe urządzenia zewnętrzne City Multi VRF:

Przyszłościowa technologia VRF — dowolność dopasowania i gwarancja niezawodności. Lider. Jak zawsze.

Bardzo wysoka sezonowa efektywność energetyczna

Dzięki zmodyfikowanej sprężarce o większej sprawności, nowemu sposobowi sterowania przepływem czynnika chłodniczego oraz szeregowi innych zmian konstrukcyjnych nowe urządzenia zewnętrzne City Multi VRF odznaczają się o 33% wyższymi wskaźnikami SEER i SCOP, zapewniając w ten sposób pozycję lidera w dziedzinie sezonowej efektywności energetycznej.

Do 30% mniejsza ilość czynnika chłodniczego

Modyfikując konstrukcję urządzeń zewnętrznych VRF, zmniejszyliśmy ilość czynnika chłodniczego nawet o 30%. Wyraźna przewaga podczas certyfikacji budynku i utrzymania zgodności z normą EN378.

30% większa efektywność transferu ciepła

Seria EP City Multi wyposażona jest w płaskokanałowy wymiennik ciepła z aluminium o podwyższonej sprawności cieplnej, który zapewnia o 30% bardziej efektywny transfer ciepła niż wymienniki ciepła z okrągłymi rurami. Teraz umieściliśmy je ze wszystkich czterech stron i w górnej części urządzenia zewnętrznego — zapewnia to znacznie bardziej efektywne prowadzenie powietrza przy mniejszej ilości czynnika chłodniczego. Pozycja lidera od strony rachunku ekonomicznego.

Szybsze przejście do trybu energooszczędnego

Idealne połączenie komfortu i efektywności: w okresie zimowym nowy tryb rozruchu Smooth Auto Shift szybciej zapewnia osiągnięcie pełnej wydajności grzewczej. Po 30 minutach automatycznie następuje przejście do trybu energooszczędnego. Lider również w obszarze rentowności.

5 poziomów funkcji Low Noise

Obecnie do wyboru jest pięć poziomów regulacji poziomu hałasu urządzenia zewnętrznego zamiast dwóch przy maksymalnej redukcji o 15 dBA, co pozwala na precyzyjne dostosowanie do lokalnych wymagań. Możliwość dokładniejszej regulacji pozwala także na zmniejszenie strat mocy.

Odszranianie bez efektów ubocznych

Nowe urządzenia zewnętrzne City Multi VRF odszraniają się w sposób nieodczuwalny w pomieszczeniu. Temperatura powietrza na wlocie jest bowiem przed odszranianiem przez trzy minuty lekko podwyższana, a w trakcie odszraniania jest stale utrzymywana do 50% wydajności grzewczej. Efekt: nieprzerwanie wysoki komfort cieplny.

Lider inwestycyjny w szczegółach

Bardzo duży zakres wyboru urządzeń wewnętrznych

Do systemów City Multi VRF można podłączać szeroką gamę urządzeń wewnętrznych, także z innych serii. Obsługiwane są wszystkie urządzenia wewnętrzne serii Mr. Slim i M, dzięki czemu w każdej sytuacji można znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Ciągły tryb ogrzewania

Wymiennik ciepła odszrania się na zmianę raz po jednej, raz po drugiej stronie, co pozwala na utrzymanie wydajności grzewczej na poziomie do 50% także podczas odszraniania.

Niezawodna funkcja Pump down

System jest przystosowany do wyposażenia w detektory czynnika chłodniczego umożliwiające odpompowywanie.

Złącze USB

Na płytce znajduje się złącze USB, poprzez które można z łatwością odczytać dane robocze systemu.

Eurovent Certification

Certyfikat gwarantuje m.in. wiążący charakter podanych parametrów efektywności.

Wszystkie wartości i procentowe wskaźniki poprawy są podawane w porównaniu z wcześniejszymi seriami. Urządzenia zawierają fluorowany gaz cieplarniany R410A.