To są liczby, które mnie przekonują: 33% wyższa sezonowa efektywność energetyczna. 30% mniejsza ilość czynnika chłodniczego.

Nowe urządzenia zewnętrzne City Multi VRF:

bardzo wysoka sezonowa efektywność energetyczna — mniej materiałów, czasu i pracy podczas montażu. Zostań liderem!

Bardzo wysoka sezonowa efektywność energetyczna

Dzięki zmodyfikowanej sprężarce o większej sprawności, nowemu sposobowi sterowania przepływem czynnika chłodniczego oraz szeregowi innych zmian konstrukcyjnych nowe urządzenia zewnętrzne City Multi VRF odznaczają się o 33% wyższymi wskaźnikami SEER i SCOP, spełniając zarazem już dzisiaj wymogi dyrektywy ErP na 2021 r. To jest sezonowa efektywność energetyczna zapewniająca pozycję lidera.

Prosty montaż

Prostsza instalacja w systemie R2 z maksymalnie 11 kontrolerami podrzędnymi oraz o 30% mniejsza ilość czynnika chłodniczego oznaczają wyraźne korzyści pod względem zakupów, obniżania kosztów, certyfikacji budynku oraz montażu na miejscu. Podwojony lider od strony efektywnej pracy.

Do 30% sprawniejszy wymiennik ciepła

To oferuje tylko Mitsubishi Electric: seria EP City Multi wyposażona jest w płaskokanałowy wymiennik ciepła z aluminium o podwyższonej sprawności cieplnej, który zapewnia o 30% bardziej efektywny transfer ciepła niż wymienniki ciepła z okrągłymi rurami. Teraz umieściliśmy je ze wszystkich czterech stron i w górnej części urządzenia zewnętrznego. Wynik: znacznie bardziej efektywne prowadzenie powietrza i mniejsza ilość czynnika chłodniczego.

Lider montażowy w szczegółach

Ulepszona sprężarka

Sprężarka spiralna nowej konstrukcji z mechanizmem Multiport i zwiększonym zakresem regulacji przynosi dodatkowe oszczędności energii w trybie obciążenia częściowego

Nowy wymiennik ciepła Multiflow

Nowe wymienniki ciepła w urządzeniach zewnętrznych City Multi VRF pozwalają na uzyskanie do 8% wyższego wskaźnika SEER.

Zmienna temperatura parowania

W razie potrzeby urządzenia zewnętrzne City Multi VRF nawiewają powietrze o łagodniejszych temperaturach w przejściowych porach roku, aby zużywać mniej energii

Ciągły tryb ogrzewania

Wymiennik ciepła odszrania się na zmianę raz po jednej, raz po drugiej stronie, co pozwala na utrzymanie wydajności grzewczej na poziomie do 50% także podczas odszraniania

Złącze USB

Na płytce znajduje się złącze USB, poprzez które można z łatwością odczytać dane robocze systemu

Wszystkie wartości i procentowe wskaźniki poprawy są podawane w porównaniu z wcześniejszymi seriami. Urządzenia zawierają fluorowany gaz cieplarniany R410A.